Pozvánka sboru CB Smíchov - 27. dubna 2017
10.4.2017

 

Sbor církve bratrské Praha 5, Vrázova 4 pořádá už 7. ročník jarních setkání pro veřejnost.

 

Jedná se o tři moderované diskusní večery se zajímavými osobnostmi, letos na téma „Křesťanská víra a současný svět“. Vždy ve čtvrtek v 18.30 hodin 2. března, 6. dubna a 27. dubna 2017.

 

Téma třetího večera 27. dubna  - „Stesk, samota a prázdnota. co s tím?“ – Významně se prodlužuje lidský věk a materiálně se celkově máme dobře jako možná nikdy předtím. Obojí přináší významně více volného času a určitého druhu samoty, zejména po ukončení aktivního zaměstnání. Co s tím? Je dost možností, jak čas smysluplně využívat, nebo je spíše jen nějak „zabíjen“? V současnosti to začíná být velký problém seniorů – mohou  zde pomoci církve a jak?

 

Hosty večera budou: MUDr. Karel Dlask – Lékař v Hospicu sv. Štěpána v Litoměřicích a soudní znalec ve specializaci dětské resuscitační péče.

 

                                      Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc. – Filosof, pedagog, překladatel a publicista, signatář Charty 77. Přednáší především filosofii, antropologii, zabývá se i etikou, evropskými dějinami apod. Jako aktivní věřící křesťan pracoval i na ekumenickém překladu Bible.

 

                                  Mgr. Jan Valeš, ThD. – Kazatel CB, ředitel Evangelického teologického semináře v Praze. Studium na ETF UK zakončil doktorátem. Pracoval také jako sociální asistent, pedagog volného času.

 

Kontakt: Sbor církve bratrské v Praze 5, Vrázova 4, 150 00 Praha 5. Tel.: 257 319 839, e-mail: smichov@cb.cz, web: www.cb.cz/praha5.

 

Spojení: Metro B – stanice Anděl, tramvaj 4,5,7,10,16,21 – stanice Zborovská.